Budowanie zespołu sprzedaży (październik 2018)

Home/relacja/2018/Budowanie zespołu sprzedaży (październik 2018)

Temat: Budowanie zespołu sprzedaży

Ekspert: Bogdan Sosnowski

Na październikowym spotkaniu społeczności Sales Angels naszym gościem specjalnym był Bogdan Sosnowski.

Kim jest prowadzący? 

Bogdan Sosnowski – Direct Sales Director P4 Sp. z o.o. ( PLAY), coach ICC, master NLP, odpowiedzialny za budowę kanału franchyzowego Doradców Biznesowych PLAY ( 750 osób). Od 11 lat realizuje cele spółki oraz osiąga wszystkie wyznaczone dla tego kanału cele.

Publikuje w World Business Class Magazine wspólnie z takimi autorami jak: Brian Tracy, Kevin Hogan, Jacek Walkiewicz, Jakub B. Bączek czy Rahim Blak.

Występuje również na scenach Brian Tracy International, tworzy programy szkoleniowe dla firm, analizuje działające już zespoły sprzedaży oraz doradza w zakresie budowania i efektywności sprzedaży.

Pasjonuje się malarstwem, kulturą wschodu oraz językami obcymi

 

O czym była mowa na spotkaniu? 

Wyruszając na szczyt zbieramy zespół, przygotowujemy trasę, sprzęt, sprawdzamy pogodę, układamy podział zadań.

W grupie wybieramy lidera, określone zadanie, dopracowujemy kondycję, poznajemy uczestników wyprawy, zabezpieczmy pomoc i staramy się przewidzieć zdarzenia, które mogą spotkać nas po drodze. Wyruszamy.

W podobny sposób powinniśmy przygotować się do każdego roku, kwartału, miesiąca, pracując w zespole sprzedaży. Rolą lidera w tym zadaniu jest tworzyć silnych menagerów, partnerować im w ich własnej drodze na szczyt, zauważać obszary do rozwoju, oraz stworzyć klimat do tego, aby stawali po swojej silnej i pozytywnej stronie osobowości.

Podczas spotkania na temat BUDOWANIA ZWYCIĘSKICH ZESPOŁÓW Bogdan zajął się analizą cyklu życia zespołu oraz poszczególnych etapów. Przedstawił narzędzia, które użyte w odpowiedni sposób pozwalają zaoszczędzić czas, skrócić procesy i podnieść efektywność na najwyższy możliwy poziom.

Cztery etapy, które omówił Bogdan :

  1. POWSTAWANIE
  2. WZROST
  3. DOJRZAŁOŚĆ
  4. SPADEK

Uczestnicy mogli określić na jakim są etapie, co przed nimi i jak się do tego przygotować.